Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 35

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 38
 Agresja drogowa [wykroczenie]

Agresja drogowa [wykroczenie]

Kategoria: Wykroczenia i prawo drogowe    |    11 Paź 2017 o godz.00:27    |    0 odpowiedzi
Autor: Gość
Witam Szanownych Forumowiczów. Chciałbym opisać zdarzenie jakie miało miejsce na autostradzie w centralnej Polsce.
Dwa pasy, zewnętrznym jedzie dosyć wolno samochód "A" oczekujący, aż jadący przed nim wyprzedzi inny i schowa się na prawy pas. Po tym manewrze samochód "A" mając całkowicie wolny pas wyraźnie zwalnia (nie hamuje).
Kiedy samochód "1" zbliża się do samochodu "A", ten wdeptuje hamulec w podłogę.
Samochód "1" ostro hamuje, kierowca samochodu "A" ponownie wdeptuje hamulec w podłogę, kierowca samochodu "1" ponownie ostro hamuje i zatrzymuje się ca. metr od haka samochodu "A".
W tym momencie samochód "1" zostaje uderzony przez jadący za nim samochód "2", który z kolei został uderzony przez samochód "3". Na końcu jadący samochód "4" uderza w samochód "3".
Kierowca samochodu "A" widząc co spowodował ucieka.
Ekipa wypadkowa policji po przyjeździe i weryfikacji opowiadań uczestników kolizji zgodnie z "kulawym" polskim prawem uznaje winę ostatniego kierowcy i nakłada na niego mandat.
Szkody komunikacyjne w sumie dosyć wysokie w samochodach "1" i "3" są likwidowane z OC sprawcy (samochód "4").
Jest znany jedynie nr rejestracyjny samochodu "A" w istocie faktycznego sprawcy kolizji. Dysponując jedynie jego numerem rejestracyjnym i marką samochodu oraz świadkiem (jeden z uczestników kolizji od kilkunastu kilometrów obserwował jego celowe spowalnianie i utrudnianie ruchu innym uczestnikom), czy można złożyć pozew w sądzie o ukaranie wysoką nawiązką (kwota rzędu 20.000 zł) na rzecz jakiejś fundacji za bandytyzm drogowy?
Jest znany nr policyjny zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio