FAQ - najczęstsze pytania dotyczące portalu, o serwisie, informacje dla prasy, propozycje współpracy, dane kontaktowe


Brak jest urzędowej instytucji, która to pomagałaby w udzielaniu bezpłatnych porad prawnych, stąd też zrodził się nasz pomysł na bezpłatne forum prawne. Forum jest miejscem, w którym różne osoby mogą zadawać pytania prawne a także wymieniać się między sobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy wszystkich użytkowników do pomocy w prowadzeniu forum !

Korzystaj z bezpłatnej pomocy i pomagaj innym użytkownikom ! 

 


Nie udzielamy darmowych porad drogą e - mailową ! 
Jeżeli chcesz uzyskać bezpłatną poradę dodaj pytanie na forum i czekaj na odpowiedź. 

kontakt@prawnik-online.eu

 


Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy, instytucje i osoby fizyczne. Zainteresowani jesteśmy każdym rodzajem współpracy (marketingową, merytoryczną, strategiczną). Masz pomysł na rozbudowę lub usprawnienie forum ?  Jeżeli tak skontaktuj się z nami a my postaramy się ocenić Twój pomysł i w razie akceptacji wprowadzić go w życie. Piszcie na kontakt@prawnik-online.eu


Jeżeli trafiłeś na tą stronę to zapewne szukasz darmowej porady prawnej lub pomocy prawnej. Forum prawne jest obecnie najłatwiejszym sposobem na uzyskanie darmowej porady. Aby uzyskać bezpłatną pomoc prawną zadaj bezpłatne pytanie na forum prawnym i zaczekaj na odpowiedź innych użytkowników. Pamiętaj, że administratorzy forum nie zatrudniają żadnych pracowników do prowadzenia forum ani nie otrzymują żadnego wsparcia finansowego ( od nikogo ) dlatego też nie oczekuj natychmiastowej bezpłatnej pomocy prawnej ! Wszyscy użytkownicy forum odpowiadają za darmo z własnej i nieprzymuszonej woli ! Uszanuj to ! W razie uzyskania odpowiedzi zrewanżuj się i postaraj pomóc następnej osobie, która szuka na tym forum pomocy !      


Pozostałe instytucje i placówki, w których uzyskać można pomoc prawną 

Uniwersyteckie Poradnie Prawa tzw. "Kliniki prawa"

Poradnie takie działają praktycznie przy wszystkich uczelniach posiadających w swojej ofercie edukacyjnej kierunek prawo. Oferta bezpłatnych porad prawnych skierowana jest głównie dla osób najbardziej potrzebujących, których nie stać na wizytę u prawnika. Zazwyczaj jedyne, co musi zrobić każdy klient kliniki, sprowadza się do złożenia odpowiedniego formularza zgłoszeniowego w sekretariacie danej kliniki. Poradnia, gdy podejmie się prowadzenia sprawy, przydziela ją konkretnemu studentowi. Porad prawnych udzielają studenci ostatnich lat prawa pod opieką pracowników naukowych. UWAGA : poradnie prawne nie udzielają porad prawnych przez internet ! Aby zuskać pomoc należy się umówić z poradnią, udokumentować swoją sytuację rodzinną i majątkową ! Wykaz poradni oferujących bezpłatną pomoc prawną

Państwowa Inspekcja Pracy

Państwowa Inspekcja Pracy jest organem nadzorującym przestrzeganie prawa pracy (  w szczególności przestrzegania zasad bhp ) Bezpłatne porady prawne udzielane przez pracowników Okręgowych Inspektoratów Pracy, których zasięg terytorialny pokrywa się z mapą województw. PIP udziela darmowych porad w swoich siedzibach oraz telefonicznie. UWAGA : PIP udziela wyłącznie porad prawnych z zakresu prawa pracy ! Wykaz punktów oferujących bezpłatne porady
 
Darmowe porady prawne udzielane przez adwokatów

Akcje udzielania darmowych porad prawnych organizowane są przez Samorząd Adwokacki ( Naczelna Rada Adwokacja  ) Udzielanie bezpłatnych porad przez adwokatów możliwe jest jeden dzień w roku. Wykaz miejsc w których istnieje możliwość uzyskania takich porad publikowany jest corocznie przez NRA.  Informacje na temat tegorocznej akcji darmowych porad prawnych

Darmowe porady prawne udzielane przez radców prawnych

Akcja udzielania bezpłatnych porady prawnych organizowana jest przez KIRP ( Krajowa Izba Radców Pranych ) W ramach akcji " Niebieski parasol"  radcowie prawni w wybranych punkach na terenie całego kraju, udzielają bezpłatnych porad z danej dziedziny prawa. Akcje trwa zazwyczaj kilka dni w roku. Wykaz punktów gdzie możliwe jest uzyskanie darmowych porad publikowany jest corocznie przez KIRP. Więcej na temat darmowych porad prawnych udzielanych przez radców prawnych.

Darmowe porady prawne udzielane przez notariuszy

Tegoroczna akcja odbędzie się w sobotę 27 listopada w godzinach 10-16. W ramach akcji w 12 miastach Polski będzie można uzyskać bezpłatne porady notariuszy na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, testamentami. Więcej na temat darmowych porad udzielanych przez notariuszy.


 

Bezpłatne porady i pomoc prawna udzielana jest jest przez użytkowników forum.

Pamiętaj, że nie każdy użytkownik musi być prawnikiem ! Zdecydowana większość użytkowników każdego forum nie posiada wykształcenia prawniczego - musisz być tego świadomy(a). Każda udzielona przez użytkownika odpowiedź może być oceniona przez innych użytkowników pod względem przydatności - im więcej pozytywnych ocen tym większe prawdopodobieństwo, że udzielona odpowiedź jest prawidłowa.  Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. ( Benjamin Franklin )

Jeżeli nasze Państwo nie poradziło sobie z kwestią bezpłatnej pomocy prawnej ( brak punktów udzielających darmowych porad prawnych ) nie występuj na forum z postawą roszczeniową ! Za nic nie płacisz więc nic Ci się nie należy ! Otrzymasz bezpłatną poradę, jeżeli w oczach innych użytkowników na nią zasłużysz - stanie się tak, gdy zadasz interesujące, poprawne i zmuszające do myślenia pytanie ( poradnik - jak zadawać pytania ) Jeżeli już otrzymasz na forum pomoc postaraj się zrewanżować i o ile potrafisz pomóż innym użytkownikom w rozwiązaniu ich problemów. 


Lexforum.pl opiera się na wzajemnej bezpłatnej pomocy prawnej udzielanej przez użytkowników forum. Jeżeli czujesz się ekspertem w danej dziedzinie ( kategorii ) lub jesteś w stanie pomóc innym użytkownikom dołącz do grona ekseprtów i pomagaj osobom potrzebującym ! Rejestracja daje mozliwość udziału w rankingu użytkowników forum ( najbardziej aktywni - osoby najczęściej pomagające ) oraz zbierania doświadczenia, które w przyszłości będzie premiowane.  

Nieważne czy posiadasz tytuł naukowy, czy jesteś studentem, istotne, abyś czuł się ekspertem w wybranej przez siebie dziedzinie i potrafił w jasny i przystępny sposób wytłumaczyć trudne tematy, w których jesteś biegły. 
 


Konto = więcej możliwości 

Utworzenie konta jest całkowicie bezpłatne i trwa dosłownie dwie minuty. Rejestracja na naszym serwisie daje mnóstwo dodatkowych możliwości. Każdy z zarejstrowanych użytkowników ma nie tylko możliwość dyskutowania na forum, komentowania postów. Osoby posiadające własne konto na forum mają możliwość zaproponowania własnych artykułow i plików do dowolnego działu w serwisie prawnym www.prawnik-online.eu.  Dzieki rejestracji rezerwujesz swój unikalny nick ( nazwa uzytkownika ), otrzymujsz najciekwsze powiadomienia o zmianach w prawie ( o ile sobie tego życzysz )  Rejestracja pomaga współtworzyć naszą społeczność na forum, dzięki której strona będzie mógła się rozwijać i zyskiwać na popularności.


Własny profil ze zdjęciem
 

Profil jest pewnego rodzaju wizytówką, gdzie znajdują się podstawowe informacje o Twojej osobie bądź firmie. Po rejestracji w dowolnym czasie możesz wprowadzić informacje, którymi chciałbyś podzielić się z użytkownikami  forum. Uzupełnienie profilu zajmie mniej niż dwie minuty. W każdej chwili masz mozliwość aktualizacji profilu o nowe doświadczenia, dokonania, osiągnięcia, obszary praktyki , przebyte kursy, adres Twojej strony www itp. Korzystając z profilu każda Twoja wypowiedź oznaczać będzie dodatkowe punkty doświadczenia i udział w rankingu użytkowników. 

 

Darmowa promocja


Publikowanie artykułów, udzielanie się na forum, pomoc potrzebującym to najłatwiejsza i najbardziej efektywna forma prezentacji swojej wiedzy.  Każdy opublikowany materiał opatrzony jest Twoim nazwiskiem ( nickiem ), zdjęciem i linkiem do Twojego profilu. Zasada jest bardzo prosta - im bardziej aktywny jesteś tym Twój profil będzie bardziej widoczny a tym samym będziesz miał możliwość zaprezentowania swojej osoby większej liczbie internautów. 

                          Dołącz do wspaniałej grupy ludzi, którzy pomagają innym  ! 
 

Portal prawnik-online.eu jest jedną z najpopularniejszych stron o tematyce prawnej. Każdego dnia z naszych zasobów korzystają tysiące Internatów spragnionych informacji prawnej. Posiadanie konta w naszym serwisie to świetna możliwość zaprezentowania potencjalnym.


Rejestracja jest całkowicie darmowa. W celu rejestracji należy kliknąć link "Zarejestruj" w prawym górnym rogu strony i wypełnić stosowny formularz ( imię nazwisko, adres zamieszkania, e - mail itp. ) Po rejestracji na wskazany w formularzu adres e- mail przyjdzie wiadomość o rejestracji na forum. Po otrzymaniu e - maila należy kliknąć w link potwierdzający znajdujący się w wysłanej wiadomości. Po wykonaniu powyższych czynności profil zostanie utworzony i będzie można korzystać z pełnej funkcjonalności forum.


Co to jest  lexforum.pl ?

Lexforum.pl to miejsce, w którym tysiące osób dyskutuje na różnorodne tematy związane z prawem, biznesem, podatkami itp.  Dyskusje odbywają się w działach tematycznych zwanych KATEGORIAMI, w których użytkownicy zakładają wątki, składające się z różnych wiadomości, zwanych też "postami".


Czy korzystanie z forum jest darmowe ?

Tak, korzystanie z forum prawnego jak również założenie własnego konta ( profilu ) na forum jest całkowice bezpłatne. Obok darmowego forum istnieje rónież możliwość zamówienia płatnej porady prawnej udzielanej przez zewnętrzne kancelarie prawne.   


Czy trzeba się logować, żeby pisać na forum ?

Nie. Bez logowania użytkownik może pisać jako "gość". Wtedy jego pseudonim nie jest chroniony hasłem i nie ma gwarancji, że nie użyje go ktoś inny. Zalecamy utworzenie włąsnego konta ( profilu ) , dzięki któremu wszystkie wypowiedzi użytkownika będą dostępne po zalogowaniu. Własny profil to mnóstwo dodatkowych funkcjonalności.   


Co daje założenie konta i logowanie przy pisaniu na forum ?

Własne konto umożliwia jednoznaczną identyfikację użytkownika - jego login jest chroniony hasłem, które zna jedynie osoba zakładająca konto. Posadanie konta daje też dostęp do rozlicznych możliwości forum m.in. posiadanie własnej wizytówki ze zdjęciem, notą biograficzną, hstorią wypowiedzi itp.  


Dlaczego mnie wylogowało ?

Prawdopodobnie skończyła się sesja logowania. Jest to czas, w którym pomimo braku aktywności użytkownika na forum pozostaje on zalogowany. System automatycznie wylogowuje użytkownika po kilkunastu minutach bezczynności na forum. 


Jak skontaktować się z administracją forum ?

Sprawy techniczne i organizacyjne : forum@lexforum.pl 

Zasada działania serwisów

Zasadą działania usług Premium jest wykorzystanie telefonu komórkowego do realizacji drobnych płatności (mikropłatności). Użytkownik wysyła SMS o określonej treści na odpowiedni numer Premium (numer o podwyższonej płatności). System otrzymuje wiadomość i na podstawie treści odsyła odpowiednio przygotowane wcześniej hasło, które umożliwia dostęp do treści lub wzorów pism i usług.  

Ile kosztuje dostęp ?  

Operator płatności Dotpay udostępnia obsługę wiadomości SMS, odbieranych na następujących numerach dostępowych (konektorach):

Numer dostępowy (konektor)

Wartość za 1 wiadomość SMS

Operatorzy tel. kom.

70068

0.50 zł netto

Polska: Era, Plus GSM, Orange, Play (+ Sami Swoi, Heyah, Tak Tak, Simplus, Orange GO, POP)

71068

1.00 zł netto

72068

2.00 zł netto

73068

3.00 zł netto

74068

4.00 zł netto

75068

5.00 zł netto

76068

6.00 zł netto

79068

9.00 zł netto

91968

19.00 zł netto

92568

25.00 zł netto

 

 

 


Jak pisać na forum :


- Zanim założysz wątek sprawdź, czy temat już nie był omawiany ( wyszukiwarka ),
- Jeśli zadajesz komuś pytanie, sformułuj je precyzyjnie.
- Postaraj się, by tytuł wątku, który zakładasz był czytelny i zrozumiały,
- Pisz poprawnie, zwięźle i na temat,
- Odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty, resztę wycinaj, 

Sprawdź również temat : Szczegółowy poradnik jak zadawać pytania na forum 

Czego kategorycznie unikać :

- Nie przeklinaj,
- Nie obrażaj i nie atakuj personalnie swoich rozmówców,
- Nie podszywaj się pod innych,
- Nie publikuj ogłoszeń ani reklam!, 
- Nie spamuj, nie zamieszczaj tej samej informacji w wielu miejscach,
- Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką danego forum,
- Nie wklejaj całych cudzych wypowiedzi lub artykułów ( wystarczy podać link ),
- Nie pisz WIELKIMI literami - w Internecie oznacza to, że krzyczysz,
- Nie nadużywaj także wykrzykników. 
 


Pamiętaj, że treści zamieszczane przez każdego użytkownika stają się dostępne i widoczne w serwisie niezwłocznie po ich przesłaniu - publikacja treści odbywa się bez bez ingerencji administratora. Przed wysłaniem pytania ( utworzeniem posta ) przemyśl i przeczytaj uważnie swoją wypowiedź. 

Wypowiedzi niezgodne z regulamin i obowiązującym prawem będą kasowane !

Wypowiadając się na forum pamiętaj, że zakazane jest  : 
- naruszenie praw osób trzecich ( prawa do wizerunku, dobrego imienia, czci ), 
- naruszanie praw autorskich,
- rozsyłanie do innych użytkowników spamu,
- nawoływanie do nienawiści rasowej,
- nawoływanie do nienawiści wyznaniowej, etnicznej, 
- umieszczanie treści o charakterze pornograficznym, 
- umieszczanie treści pochwalających faszyzm, komunizm, nazizm, 
- umieszczanie treści nawołujących do przemocy. 


Zgłoszenie naruszenia 

Jeżeli zauważyłeś naruszenie ZGŁOŚ JE NATYCHMIAST ! Każdy dodany na forum post umożliwia natychmiastowe zgłoszenie naruszenia ( przycisk ZGŁOŚ NARUSZENIE ) i przekazanie go moderatorowi do sprawdzenia. Zgłoszeń dokonywać można również pisząc na adres email : abuse@lexforum.pl podając link do postu oraz rodzaj naruszenia. 


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio