Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 35

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 38
 Czy trzeba składać formarz Sd3

Czy trzeba składać formarz Sd3

Kategoria: Urząd Skarbowy    |    15 Mar 2017 o godz.21:30    |    3 odpowiedzi
Autor: Gość
Nabyłam w spadku 1/8 nieruchomości po wujku. Według zrobionej wyceny przez rzeczoznawcę wartość mojej części wynosi 6700 zl. Orzeczenie uprawomocniło się ponad trzy miesiące temu. Do tej pory nic nie skladalam do uzedu skarbowego. Ale ostnio przeczytałam, ze trzeba skladac formularz sd3. Czy tak jest w rzeczywistości,jesli wg wyceny moja czesci nie przekracza progu podatkowego dla 2 grupy spadkowej? Jesli tak, to bedziw nalozona na mnie jakas kara, ewentualnie moge posac czynny zal? Czy us moze zrobic swoja wycene? Prosze o szybko pomoc.
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE
Słowa kluczowe: spadek  podatek  sd3 

Odpowiedzi

Pozostałe odpowiedzi

Autor: Gość1
0
0
W ciągu pół roku od uprawomocnienia się orzeczenia stwierdzającego nabycie spadku należy zgłosić nabycie spadku w swoim urzędzie skarbowym. Po zapoznaniu się z dokumentacją urząd ustali podatek od spadku albo zwolni z niego.

Przepis prawny:

Ustawa z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz.U. 2016.205)
Art. 4a. 1. Zwalnia się od podatku nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę, jeżeli:
1) zgłoszą nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 6 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego ...

5) Jeżeli dokumentem potwierdzającym nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych jest akt poświadczenia dziedziczenia lub europejskie poświadczenie spadkowe, termin 6 miesięcy, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, do zgłoszenia tego nabycia właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego liczy się od dnia zarejestrowania aktu poświadczenia dziedziczenia lub wydania europejskiego poświadczenia spadkowego,...
15-03-2017 23:37    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
A nie jest przypadkiem tak, ze pol roku jest dla pierwszej grupy sapdkowej, a dla kolejnych grup 30 ddni od uprawomocnienia sie orzeczenia o nabyciu spadku?
16-03-2017 10:52    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
A właściwym urzędem skarbowym jest urzad gdzie znajduje sie nieruchomosc, czyli niekoniecznie"swój", chyba tak jest?
16-03-2017 10:55    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio