Kazus proszę o pomoc

Kazus proszę o pomoc

Kategoria: Aplikacje prawnicze    |    04 Gru 2017 o godz.10:29    |    0 odpowiedzi
Autor: Gość
Alfred G skazany został za przestępstwo a zar 158 & 1 k.k na kare 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonywania tej kary na okres 2 lat. W okresie próby Alfred G ponownie wziął udział w bójce za co został nieprawomocnie skazany na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Kurator złożył wniosek do sądu o zarządzenie wykonania kary 1 roku pozbawienia wolności z poprzedniego skazania. Sad zawiesił jednak postępowanie w tej kwestii do czasu uprawomocnienia się drugiego skazania. Sad odwoławczy utrzymał w mocy wyrok skazujący Alfreda G na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z tym, że wyrok zapadł 3 miesiące po zakończeniu okresu próby w pierwszej sprawie.
Sad podjął niezwłocznie postępowanie w sprawie wniosku kuratora o zarządzenie wykonania kary 1 roku pozbawienia wolności na posiedzenie stawił się obrońca dowodząc, iż wobec upływu okresu próby przed uprawomocnieniem się kolejnego skazania należy uznać, że okres ten upłynął pomyślnie i nie ma podstawy prawnej do zarządzenia wykonania kary 1 roku pozbawienia wolności.
Obecny na posiedzeniu prokurator stwierdził, że stanowisko obrońcy jest nieuprawnione i wniósł o zarządzenie wykonania kary 1 roku pozbawienia wolności orzeczonej w pierwszej sprawie. Wybierz czy rację miał prokurator czy obrońca i wskaz przepis rozstrzygający ten spór

czy można zastosować art. 75 & 4
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE
Słowa kluczowe: kazusy aplikacja 

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio