Kwota sporu, L4 (w ciąży) i przekwalifikowanie umowy zlecenia w umowę o pracę, wydłużenie okresu wypowiedzenia

Kwota sporu, L4 (w ciąży) i przekwalifikowanie umowy zlecenia w umowę o pracę, wydłużenie okresu wypowiedzenia

Kategoria: Sąd pracy / pracownik przed sądem    |    11 Lut 2015 o godz.19:18    |    1 odpowiedź
Autor: Gość
Jestem w ciąży na L4. Ze względu na likwidację zakładu pracy (spółka obecnie w likwidacji) pracodawca rozwiązał ze mną umowę o pracę dnia 31 stycznia 2015. Od 1 lutego przeszłam na zasiłek chorobowy w ZUS. Na wypowiedzenie umowy o pracę (nie przekraczając ustawowych 7. dni) złożyłam odwołanie a tym samym pozew do Sądu Pracy ponieważ u mojego pracodawcy byłam zatrudniona od 1 lutego 2012 do 31 stycznia 2015. Wcześniej pracodawca zatrudnił mnie na umowę zlecenie od 17-31 stycznia 2012 tylko po to bo w tym czasie odchodziła dziewczyna na której miejsce przyszłam (oszczędność kosztów i mniej papierologii księgowości, zgłoszenia do Zus w trakcie trwającego miesiąca itd.). Zabrakło mi więc 1. dnia do 3-miesięcznego wypowiedzenia i pracodawca nie chciał słuchać tłumaczeń że miałam odpowiedzialność materialną za powierzone mienie oraz że dobrze wie, że to z jego strony nie uczciwe bo w czasie umowy zlecenia wykonywałam takie same obowiązki co w czasie umowy o pracę. Złożyłam więc pozew przeciwko pracodawcy o przekwalifikowanie umowy zlecenie w umowę o pracę a tym samym wydłużenie okresu wypowiedzenia z 1 miesiąca na 3 miesiące. Sąd żąda ode mnie kwoty sporu i nie wiem co powinnam podać skoro przebywam na L4. Sąd w ostatnim wezwaniu do usunięcia braków formalnych pozwu prosi o prawidłowe podanie wartości przedmiotu sporu zgodnie z art 23 prim k.p.c. który mówi o tym, iż: "W sprawach o roszczenia pracowników dotyczące nawiązania, istnienia lub rozwiązania stosunku pracy wartość przedmiotu sporu stanowi, przy umowach na czas określony- suma wynagrodzenia za pracę za okres sporny, lecz nie więcej niż za rok, a przy umowach na czas nieokreślony- za okres jednego roku." Nadmieniam, że miałam umowę na czas nieokreślony. Jak mam zdefiniować kwotę sporu w odniesieniu do mojej obecnej sytuacji?
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE

Odpowiedzi

Najwyżej oceniona odpowiedź

Autor: Gość1
1
0
W omawianym przypadku należy podać wynagrodzenie wynikające z umowy o pracę na czas nieokreślony pomnożone przez 12 miesięcy. I to jest wartość przedmiotu sporu.
14-02-2015 10:21    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenie    |    link

Pozostałe odpowiedzi

Autor: Gość1
1
0
W omawianym przypadku należy podać wynagrodzenie wynikające z umowy o pracę na czas nieokreślony pomnożone przez 12 miesięcy. I to jest wartość przedmiotu sporu.
14-02-2015 10:21    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio