Staż z EU a zajęcie alimentacyjne

Staż z EU a zajęcie alimentacyjne

Kategoria: Windykacja / komornik / egzekucja    |    23 Wrz 2017 o godz.14:48    |    13 odpowiedzi
Autor: Gość
Czy komornik za alimenty może zająć mi całe stypendium stażowe (staż z EU)? Jest to moje jedyne źródło utrzymania. Co mam w takiej sytuacji zrobić jeżeli już zajął a nie mógł zająć całości?

Dodam że staż jest organizowany po przez organizację zajmująca się pozyskiwaniem środków z UE na takie cele. Staż nie jest kierowany przez Starostę.
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE
Słowa kluczowe: Staż z EU  alimenty 

Odpowiedzi

Najwyżej oceniona odpowiedź

Autor: Gość1
8
0
Temat ten został już omówiony na LexForum. Proszę o zapoznanie się z odpowiedzią pod linkiem:
http://www.lexforum.pl/pytanie/egzekucja-komornicza-staz-finansowany-z-ue_8606
23-09-2017 17:56    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenie    |    link

Pozostałe odpowiedzi

Autor: Gość1
8
0
Temat ten został już omówiony na LexForum. Proszę o zapoznanie się z odpowiedzią pod linkiem:
http://www.lexforum.pl/pytanie/egzekucja-komornicza-staz-finansowany-z-ue_8606
23-09-2017 17:56    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Wanda
6
0
Komornik zajął Panu rachunek bankowy na który wpływa całe wynagrodzenie za staż. Należy złożyć do komornika wniosek o odblokowanie na zajętym rachunku bankowym kwoty wolnej od zajęcia z tytułu alimentów.

Z art. 829 pkt 5 K.p.c. nie podlegają egzekucji u dłużnika pobierającego periodyczną stałą płacę - pieniądze w kwocie, która odpowiada nie podlegającej egzekucji części płacy za czas do najbliższego terminu wypłaty.
23-09-2017 18:38    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Nie szkół rachunku bankowego. Tylko wymaga przekazania stypendium stażowego na jego konto bankowe. Jeżeli mógł zająć 3/5 wynagrodzenia czemu zajoł całość oraz czemu argumentuje iż nie mogę pobierać stypendium ponieważ nie jest to staż z Urzędu pracy. Jakie mam wystosować pismo abym otrzymał to co mi się należy i do kogo. Czy złożyć skargę na jego czynności
23-09-2017 21:25    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Jeżeli może zająć 3/5 stypendium stażowego to czemu argumentuje iż nie mogę pobierać stypendium stażowego innego niż z stażu skierowanego przez Urząd pracy. Załączam zdjęcie części pisma. Co mam zrobić, złożyć skargę na czynności komornika czy co?
23-09-2017 21:33    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość1
0
0
Gość
Jakie mam wystosować pismo abym otrzymał to co mi się należy i do kogo. Czy złożyć skargę na jego czynności


Czy dobrze rozumiem: Komornik zajął 3/5 stypendium ze stażu unijnego a także pozostałą część wolną od zajęcia która wpłynęła na Pana konto bankowe.

Jeżeli tak, to składa Pan najpierw wniosek do komornika o odblokowanie wolnej od potrąceń części stypendium unijnego. Jako dowód przedkłada Pan wyciąg z zajętego rachunku bankowego.

Na kopii wniosku komornik potwierdza jego przyjęcie.

Jeżeli złoży Pan od razu skargę na czynności komornika to komornik może ją odrzucić argumentując, że działa na wniosek wierzyciela.
24-09-2017 00:36    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość1
0
0
Gość
Jeżeli może zająć 3/5 stypendium stażowego to czemu argumentuje iż nie mogę pobierać stypendium stażowego innego niż z stażu skierowanego przez Urząd pracy.


Komornik nie może niczego i nikomu zakazywać.
24-09-2017 00:38    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Wynagrodzenie wpływa na rachunek bankowy osoby trzeciej (mojej dziewczyny). Inni uczestnicy dostali przelewy a na wskazany rachunek bankowy przez mnie nic nie wpłynęło. Jakie kroki poczynić ponieważ z pisma od komornika wynika też iż nie mogę odbierać dalszych świadczeń z tytułu stażu.
24-09-2017 13:05    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Podmiot który organizuję staż przekazał całą kwotę stypendium na rachunek komornika, a nie powinien całości tylko tyle ile przewidują przepisy a z kolei komornik zażądał całości co też nie może zająć całości oraz argumentuje że jeżeli staż nie jest z Urzędu pracy to nie mogę pobierać żadnych świadczeń. Czy ktoś na tym forum może mi wytłumaczyć co to za farsa?
24-09-2017 13:19    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość1
7
0
Gość
(...) nie może zająć całości oraz argumentuje że jeżeli staż nie jest z Urzędu pracy to nie mogę pobierać żadnych świadczeń.


Należy napisać wniosek do komornika o zwolnienie spod egzekucji wolnej od zajęcia części wynagrodzenia stażowego z tytułu zajęcia alimentacyjnego. Jeżeli komornik nie wyda w tej sprawie postanowienia należy wnieść do sądu skargę na czynności komornika. Skargę wnosi się do sądu za pośrednictwem komornika, który prowadzi postępowanie egzekucyjne.

Koszt wniesienia skargi to 100 zł.

W przypadku trudnej sytuacji życiowej i materialnej wraz ze skargą należy złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów wniesienia skargi.

Do wniosku należy dołączyć oświadczenie obejmujące szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania. Formularz takiego oświadczenia jest dostępny w biurze podawczym każdego sądu. Można go także pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pomoc:
http://www.prawnik-online.eu/zwolnienie-od-oplaty-za-wniesienie-skargi-na-czynnosci-komornika---czy-jest-mozliwe-,3,5306.html
24-09-2017 21:22    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Gość
Podmiot który organizuję staż przekazał całą kwotę stypendium na rachunek komornika, a nie powinien całości tylko tyle ile przewidują przepisy


Uważam, że należy skontaktować się w tej sprawie z organizatorem stażu . Komornik powinien otrzymywać 3/5 wynagrodzenia za staż unijny a nie całość. Można rozważyć wypłatę wolnej od zajęcia części wynagrodzenia za prace do rąk własnych.

O całej sprawie poinformowałabym Krajową Radę Komorniczą w Warszawie, ponieważ uważam, że opisana sytuacja nie powinna mieć miejsca. Krajowa Rada Komornicza jest organem nadzorującym pracę komorników sądowych. Niniejsza skarga nie podlega żadnej opłacie.
24-09-2017 21:30    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Skontaktowałem się z komornikiem. Powiedział że pieniądze podlegają. Zajęciu w całości i dowodzenia.
25-09-2017 10:09    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość1
0
0
Jeżeli tak, to komornik powinien powiedzieć Panu z czego to wynika. Pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym dłużnika podlegają w całości egzekucji z tytułu świadczeń alimentacyjnych, ale istnieją tez kwoty wolne od potrąceń. Nie może być tak, że dłużnik pozostaje bez środków do życia. Zgodnie z art. 829 pkt 5 K.p.c. nie podlegają egzekucji u dłużnika pobierającego periodyczną stałą płacę - pieniądze w kwocie, która odpowiada nie podlegającej egzekucji części płacy za czas do najbliższego terminu wypłaty.

Kontakt z komornikiem powinien być zawsze w formie pisemnej. Sugeruję kontakt z organizatorem stażu. Pisałam już o tym we wcześniejszej odpowiedzi.
25-09-2017 10:42    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Link do wykorzystania :
http://wszczecieegzekucji.pl/infolinia-krajowej-rady-komorniczej/
26-09-2017 16:13    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio