Taka sprawa..

Taka sprawa..

Kategoria: Prawo karne wykonawcze    |    31 Sty 2017 o godz.17:53    |    1 odpowiedź
Autor: Adam
Dzień dobry,poszedłem na samo ukaranie.Dostałem (zamiast 3 miesięcznego aresztu) kare pieniężna w wysokości 1000 zł (wpłata na hospicjum). Zamiast 1 roku pozbawienia wolności 1000 zł na hospicjum.Teraz doszły mi koszty sądowe również 1000 zł. Teraz moje pytanie,czy ze względu na kiepską sytuację materialną,mogę ubiegać się o rozłożenie tych 3 tysięcy na raty?
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE

Odpowiedzi

Pozostałe odpowiedzi

Autor: Gość1
0
0
Adam
Teraz doszły mi koszty sądowe również 1000 zł.


Zgodnie z art. 120 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. 2016.623) zapłata należności sądowych może być na wniosek dłużnika rozłożona na raty lub odroczona na okres do dwóch lat, a w wyjątkowych wypadkach na okres do trzech lat. Niezapłacenie którejkolwiek raty w terminie powoduje natychmiastową wymagalność pozostałej części należności.

Rozłożenie na raty lub odroczenie terminu zapłaty może być cofnięte w razie stwierdzenia, że nie istnieją już oko-liczności, które je uzasadniały.

Co ważne, z art. 121 powyższej ustawy należności sądowe mogą być umorzone na wniosek dłużnika w całości albo w części, jeżeli wykazał on, że ze względu na swoją sytuację rodzinną, majątkową i wysokość dochodów nie jest w stanie ich uiścić, a ściągnięcie należności pociągnęłoby wyjątkowo ciężkie skutki dla niego lub jego rodziny. Do wniosku dłużnik powinien dołączyć oświadczenie,obejmujące szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów.(art. 102 ust. 2 ustawy j.w.). Jest ono dostępne bezpłatnie w biurze podawczym każdego sądu . Można je też pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości - https://bip.ms.gov.pl/pl/formularze/
01-02-2017 13:48    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio