Wypadek przy pracy ( zawał serca) a ZUS

Wypadek przy pracy ( zawał serca) a ZUS

Kategoria: Sąd pracy / pracownik przed sądem    |    27 Lut 2014 o godz.16:35    |    0 odpowiedzi
Autor: Gość
Sprawa dotycząca wypadku przy pracy, toczy się od 2010 r. Mąż był badany przez lekarza medycyny pracy oraz kardiologa, łączna opinia stwierdziła, iż zdarzenie nie nosi znamion wypadku przy pracy, gdyż była to choroba samoistna, lekarze wykluczyli wysiłek fizyczny, który mógłby się przyczynić do zawału serca.

Wystąpiliśmy do Sądu o powołanie innych biegłych, ponieważ nie udzielili odpowiedzi na pytania Sądu i nasze, zajęli się tylko genezą choroby, a nie warunkami pracy. Sąd skierował męża na badania do Instytutu, opinia instytutu stwierdziła, że bardzo duży wysiłek fizyczny przyczynił się do powstania zawału serca oraz złe warunki pracy. ZUS wystąpił o opinię uzupełniającą oraz zarzucił brak opinii kardiologa. Instytut podtrzymał swoją opinię w całości.

Sąd dokonuje postanowień zaocznie, nie wiemy jakie zastrzeżenia przesyła ZUS, teraz dowiedzieliśmy się telefonicznie, iż ZUS złożył pismo i jest już postanowienie, iż mąż ma się stawić na następne badania. Na badania jechał 500 km, teraz ma przejechać 300 km. Czy musi się wstawić na badania, jest ciężko chory, podróż jest bardzo męcząca. Co możemy zrobić w takiej sytuacji, nie posiadamy środków finansowych na takie dalekie podróże ( żyjemy na minimum socjalnym), wniosek o zwrot kosztów za poprzednią podróż od kilku miesięcy nie jest rozpatrzony. Proszę o poradę co możemy zrobić w takiej sytuacji.
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio