Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 35

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 38
 Zachowek

Zachowek

Kategoria: Zachowek    |    25 Maj 2016 o godz.10:05    |    3 odpowiedzi
Autor: Gość
Rodzice w 2005r.przepisali gospodarstwo na brata,w 2008-2009r brat nabral kredytow i rodzice postanowili spowrotem wziac te gospodarstwo,sprzedali kilka hektarow ziemi i splacili kredyty brata a reszte gospodarstwa opisali na drugiego brata.W 2011r zmarl tata byly sprawy o zachowek.moje pytanie brzmi czy rodzenstwo moze podac pierwszego brata do sadu o zachowek po ojcu ze rodzice splacili mu kredyty?
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE

Odpowiedzi

Najwyżej oceniona odpowiedź

Autor: Gość1
1
0
[cytuj autor=Gość] W takim razie nie można tak? [/cytuj]

W świetle art. 991 par. 1 K.c. ? uprawnienie do zachowku przysługuje zstępnym spadkodawcy, czyli dzieciom, wnukom, małżonkowi spadkodawcy oraz jego rodzicom. Z art. 932 par. 1 K.c. rodzice spadkodawcy dziedziczą z ustawy , wtedy gdy nie ma zstępnych.

W sytuacji podanej w pytaniu dzieci osoby zmarłej albo wnuki mogą wystąpić do sądu o zachowek w ciągu 5 lat od przeprowadzonej sprawy spadkowej.
26-05-2016 10:48    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenie    |    link

Pozostałe odpowiedzi

Autor: Gość1
0
0
Czy zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe?

Darowizna wchodzi w skład masy spadkowej po osobie zmarłej. Darowizna została uregulowana w art. 991 - 1011 Kodeksu cywilnego (k.c).

Zgodnie z art. 1007 par. 1 K.c.: roszczenia uprawnionego z tytułu zachowku oraz roszczenia spadkobierców o zmniejszenie zapisów zwykłych i poleceń przedawniają się z upływem lat pięciu od ogłoszenia testamentu.
25-05-2016 18:10    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Tak była sprawa spadkowa.W takim razie nie można tak?
26-05-2016 06:50    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość1
1
0
Gość
W takim razie nie można tak?


W świetle art. 991 par. 1 K.c. ? uprawnienie do zachowku przysługuje zstępnym spadkodawcy, czyli dzieciom, wnukom, małżonkowi spadkodawcy oraz jego rodzicom. Z art. 932 par. 1 K.c. rodzice spadkodawcy dziedziczą z ustawy , wtedy gdy nie ma zstępnych.

W sytuacji podanej w pytaniu dzieci osoby zmarłej albo wnuki mogą wystąpić do sądu o zachowek w ciągu 5 lat od przeprowadzonej sprawy spadkowej.
26-05-2016 10:48    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio